Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45817926
Wiadomości
28.04 - Krotoszyn wyróżniony przez Radę Europy Honorową Tablicą
W dniu 28 kwietnia 2005 r. Krotoszyn został wyróżniony Honorową Tablicą Rady Europy. Dokonania i szerokie kontakty międzynarodowe spotkały się z tak wysoką oceną, iż uznano miasto za godne wyróżnienia po czterech latach od przyznania mu Flagi Honorowej Rady Europy.

 

Komisja ds. Środowiska, Planowania Regionalnego i Władz Lokalnych Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy co roku przyznaje gminom wyróżnienia w uznaniu osiągnięć na rzecz propagowania ideałów Unii Europejskiej.
Najniższym stopniem wyróżnienia jest Dyplom Europejski, drugim - Honorowa Flaga Rady Europy, trzecim - Honorowa Tablica Rady Europy, czwartym - Nagroda Europy.

 

Nagroda Honorowej Tablicy została ustanowiona 11 marca 1988 roku w celu wyróżnienia miasta lub lokalnej społeczności za promocję Europejskiej Idei. Jest ona nadawana około 10 europejskim społecznościom lokalnym każdego roku. W tym roku oprócz Krotoszyna z polskich miast został uhonorowany także Toruń.

 

Honorowa Tablica w formie medalionu z brązu zawiera płaskorzeźbę przedstawiającą boginię Europę stojącą obok oswojonego byka. Medalion jest umieszczony na marmurowej płycie o wielkości około 30 x 40 cm i zawiera nazwę miasta lub regionu oraz rok, w którym nagroda została nadana. Jest ona przekazywana przez przedstawiciela lub członka honorowego Zgromadzenia Parlamentarnego w trakcie oficjalnej uroczystości.

 

 

 

- Galeria zdjęć z wręczenia Honorowej Tablicy Rady Europy...

 

[aa]
ikona daty04-05-2005, 01:20 ikona autoraConcept INTERMEDIA ikona wyświetleń13791
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt